Pokal Jesenic 2015, 9 medalj za Bushido

V soboto 19.12.2015 se je na Jesenicah odvijal tradicionalni judo turnir za najmlajše, ki so se ga udeležili judoisti iz Avstrije, Italije in Slovenije. Tekmovanje je potekalo v starostnih kategorijah U6, U8, U10 in U12.

Tekmovanja se je udeležilo tudi devet mladih judoistov iz novomeškega Bushida. Nastopili so izvrstno, saj so se prav vsi domov vrnili z osvojeno kolajno. Brez izgubljene borbe so si zlate medalje priborili Mark Cvelbar v starostni kategoriji do 6 let, Lin Luzar in Rok Stojanović med osemletniki ter Nika Krevs med desetletniki. V starostni kategoriji do osem let je srebro osvojil Aleksander Bernard, ki se je v finalni borbi odlično upiral za skoraj glavo večjemu nasprotniku. Bronasti pa so bili Dušan Krbanjević, Rok Boštjančič, Aleksandar Maksimović in Črt Bajec. V ekipni konkurenci je zmagala ljubljanska Olimpija, judoisti ŠD Bushido pa so osvojili odlično 4. mesto, za katero so prejeli tudi zelo lep in velik pokal. Nastopajoče na tekmovanju je v času turnirja obiskal dedek mraz, jih obdaril in jim zaželel uspešen tekmovalni dan.