Pokal Novega mesta v judu 2012 v roke judoistom iz Šiske

Na tradicionalnem pokalu v judu, ki ga prostovoljci Športnega društva Bushido prirejajo za  9, 11, in 13 let stare judoiste in judoistke je letos nastopilo nekaj čez 178 tekmovalcev iz 18 slovenskih judo klubov. Vzorno izpeljano tekmovanje je potekalo v Športni dvorani Leona Štuklja.

Izmed domačih tekmovalcev je srebrno medaljo osvojil Žan Rauh v kategoriji cicibanov do 47 kg. Bronaste medalje pa so osvojil Nejc Peterlin kategoriji mlajših cicibanov do 25 kg, Nejc Stojanovič v kategoriji cicibanov do 31 kg. Lan Luzar je bil 5. med cicibani do 37 kg, Urban Pozvek 5. Med cicibani nad 47 kg, Jaka Brajer je osvojil 5. mesto med mlajši cicibani do 31 kg. Lara Strniša je bila 7. med cicibankami do 30 kg, Žiga Medic 9. Med mlajšimi dečki do 46 kg In Matevž Krštinc ter Klemen Bojanc 9. med cicibani do 31 kg.

V  ekipni konkurenci so slavili judoisti ljubljanske Šiške, pokal za 2. mesto so osvojili tekmovalci Judo kluba Bežigrad, 3. mesto tekmovalci Judo kluba Z dežele Sankaku. Domači tekmovalci Bushida so osvojili 11.mesto.